Pavol Paška a jeho banánový výklad demokracie v priamom prenose

Autor: Jozef Venglovič | 13.5.2013 o 11:15 | Karma článku: 26,61 | Prečítané:  7601x

Predseda parlamentu Pavol Paška v nedeľnej diskusii s Richardom Sulíkom oznámil, že v utorok zruší poslanecký klub SaS. Povieme si, čo tam po nejakom poslaneckom  klube.

Lenže problém je ten, že zrušenie klubu nemá oporu v zákone, čo možno nechtiac pripustil aj samotný predseda parlamentu Pavol Paška, keď dodal, že na júnovú schôdzu pripraví zákon, v ktorom bude jasne definované, že ak sa zníži počet poslancov pod osem, klub automaticky zaniká. Je pravdepodobné, že novela prejde, lenže retroaktivita nemá oporu v zákone. A on ten klub aj tak zruší, aj keď jeho novela zákona bude v platnosti až o niekoľko mesiacov!

Pán Paška si asi berie príklad z predsedníčky ústavného súdu p. Macejkovej, ktorá sa  rozhoduje  podľa zákona, ktorý ešte nevstúpil do platnosti (kauza Čentéš).

Obrovským problémom je ale fakt, že jediná vládnuca strana Smer-SD si urobila zo Slovenska banánovú republiku. To, že ovládajú tri najvyššie ústavné funkcie (prezident sa cíti akoby bol členom Smeru), ich neoprávňuje šliapať po Ústave a zákonoch SR !

Aj pre takéto prípady Slovensko patrí s vymožiteľnosťou práva k banánovým štátom!

Pýtam sa, čo bude nasledovať ďalej? ... Nabudúce zrušia zákonom akúkoľvek politickú stranu? Alebo zrušia protivládny denník Sme (takto ho označil p. Paška v tej istej diskusii), lebo majú iný názor ako má vládnuca strana?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Trump nie je taký hlúpy, ako ho hrám ja, pripúšťa herec Alec Baldwin

Americký herec dokonalo zosmiešňuje budúceho prezidenta. Prestane, len keď Trump splní jeho podmienku.

SVET

Člověk v tísni: Z Donecka nás vyhnala aj ruská propaganda

Ruské médiá tvrdia, že humanitárna pomoc je využívaná na špionáž, hovorí JAN MRKVIČKA.


Už ste čítali?