Pavol Paška a jeho banánový výklad demokracie v priamom prenose

Autor: Jozef Venglovič | 13.5.2013 o 11:15 | Karma článku: 26,61 | Prečítané:  7599x

Predseda parlamentu Pavol Paška v nedeľnej diskusii s Richardom Sulíkom oznámil, že v utorok zruší poslanecký klub SaS. Povieme si, čo tam po nejakom poslaneckom  klube.

Lenže problém je ten, že zrušenie klubu nemá oporu v zákone, čo možno nechtiac pripustil aj samotný predseda parlamentu Pavol Paška, keď dodal, že na júnovú schôdzu pripraví zákon, v ktorom bude jasne definované, že ak sa zníži počet poslancov pod osem, klub automaticky zaniká. Je pravdepodobné, že novela prejde, lenže retroaktivita nemá oporu v zákone. A on ten klub aj tak zruší, aj keď jeho novela zákona bude v platnosti až o niekoľko mesiacov!

Pán Paška si asi berie príklad z predsedníčky ústavného súdu p. Macejkovej, ktorá sa  rozhoduje  podľa zákona, ktorý ešte nevstúpil do platnosti (kauza Čentéš).

Obrovským problémom je ale fakt, že jediná vládnuca strana Smer-SD si urobila zo Slovenska banánovú republiku. To, že ovládajú tri najvyššie ústavné funkcie (prezident sa cíti akoby bol členom Smeru), ich neoprávňuje šliapať po Ústave a zákonoch SR !

Aj pre takéto prípady Slovensko patrí s vymožiteľnosťou práva k banánovým štátom!

Pýtam sa, čo bude nasledovať ďalej? ... Nabudúce zrušia zákonom akúkoľvek politickú stranu? Alebo zrušia protivládny denník Sme (takto ho označil p. Paška v tej istej diskusii), lebo majú iný názor ako má vládnuca strana?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.

ŠPORT

Pánik hrá ako kráľ. V Chicagu raz môže nahradiť Hossu

Hokejový svet zaujal efektivitou, bodyčekmi a húževnatosťou.

DOMOV

Štátna poisťovňa je v rekordnej strate 137 miliónov eur

Štátna poisťovňa bola v strate aj v minulosti, štát jej vždy pomohol.


Už ste čítali?